Home O skupině O firmě

O skupině

Skupina ARCHEON Group zabezpečuje kvalitní a spolehlivé dodávky stavebních prací, truhlářských a zámečnických výrobků, pronajímá zejména podnikatelské nemovitosti a rozvíjí developerskou činnost.

 

 

Pod hlavičkou ARCHEON Stavby po sobě zanechává obnovené památky i nepamátkové stavby, novostavby, parky, chodníky a další stavební činnosti.

ARCHEON Truhlářství dodává precizní zakázkovou výrobu z masivu od odborných repasí historických oken a dveří po moderní nábytek s epoxidovými prvky.

 

Historie a milníky:

1995 - Tři přátelé v Třebíči zakládají společnost ARCHATT PAMÁTKY, spol. s r.o. Během pár let se její zaměstnanci nacházeli po celé republice.

1999 - Společnost potřebuje větší zázemí, a tak kupuje a rekonstruuje zájezdní hostinec Zlatý beránek na ulici V. Nezvala v Třebíči.

1999 - V témže roce rovněž získává ruinu Dalšického pivovaru proslaveného snímkem Postřižiny, z nějž vykřesává fungující pivovarský provoz a oblíbený gastronomický i turistický cíl v podobě Akciového pivovaru Dalešice.

2019 - Skupinu opouštějí dva spolumajitelé. Jediným majitelem se tak stává František Joura.

2020 - Truhlářská výroba je natolik silná, že se vyčleňuje jako samostatná, avšak nadále se skupinou úzce spojená společnost.

2021 - Zahájena zámečnická výroba.

2023 - Portfolio společnosti se v průběhu let rozšířilo o mnoho činností, jež nemají památkový charakter, navíc spojení s brněnými firmami obdobného názvu se změnou vlastnické struktury vytratilo, proto se skupina transformuje v ARCHEON Group.